Barevné domky

 

barevne_domkyPomozte postavit dřevěný altán pro Barevné domky – organizaci, která poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením.

Barevné domky poskytují sociální služby lidem s s mentálním či kombinovaným postižením, které potřebují asistenci a podporu při realizaci úkonů a činností běžného denního života.


Domky leží v údolí pod Liščí horou na okraji obce Hajnice. Předchůdcem bylo ÚSP pro mládež, kterému v padesátých letech předcházel i domov důchodců. Otevření ÚSP Hajnice pro mentálně postiženou mládež proběhlo v prosinci 1961. V roce 1980 byla zahájena rekonstrukce hlavní budovy (vybudování kuchyně, rekonstrukce topení, apod.). V roce 1997 byla dokončena budova dílen a garáží a přístavba hlavní budovy. V roce 1995 započala transformace organizace a humanizace poskytovaných služeb. V současnosti vrcholí proces transformace, který umožňuje klientům Domova pro osoby se zdravotním postižením, využívat služby Chráněného bydlení komunitního typu. Celková kapacita služby DOZP se snižuje a zkvalitňují se poskytované služby, po skončení transformačního procesu by zařízení nemělo disponovat více než dvou a jednolůžkovými pokoji ve strukturovaných domácnostech s jasně definovanou potřebnou mírou podpory.

Barevné domky Hajnice

Zaujal vás tento projekt?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi spojíme a řekneme vám více informací.