Domov pro seniory Chodov

 

Společně s firmou L‘Oréal a architektonickým hnutím Archwerk jsme se dva roky po sobě rozhodli okrášlit prostředí Domova seniorů na Chodově. Domov nabízí své služby 260 obyvatelům, kteří mají sníženou soběstačnost především z důvodu věku. A my jim chtěli udělat radost.

V prvním roce jsme na zahradě postavili pétanquové hřiště pro jeden z nejlepších seniorských týmů pétanque v ČR. Aktivizační službě jsme pomohli stavbou bosonohé hmatové stezky a pro návštěvy s dětmi jsme vytvořili dětský koutek, který výrazně oživli prostředí kolem jídelny. Vrtalo se, hoblovalo, brousilo a natíralo. Kdo chtěl mohl si vyzkoušet i práci s hutnící vibrační deskou.

Vzhledem k úspěchu, se kterým se projekt u klientů domova i zaměstnanců setkal, jsme se v druhém roce rozhodli jít ještě o něco dál. Dali jsou novou tvář čtenářské místnosti, která se stala příjemným zákoutím na relaxaci. Pomocí staveb dvou paravánů jsme oddělili rušné části chodby od míst, kde mohou senioři odpočívat nebo se věnovat vlastnímu programu. Nový honosný vstup získal divadelní sál. Ti, kdo chtěli, měli možnost si popovídat přímo se seniory. Ať už na procházce k blízké historické čtvrti nebo během rukodělných workshopů, kde společně vyráběli svíčky a ozdoby.