Jsme nezisková organizace, jejímž posláním je integrace osob se zdravotním postižením do společnosti a kolektivu, jejich návrat do aktivního života, zařazení do vzdělávacího či pracovního procesu, rozšíření možností při sebeobsluze, získání větší soběstačnosti, nezávislosti, sebevědomí, svobody a bezpečí. To vše pomocí speciálně vycvičených psů v projektu Pomoc přichází na čtyřech tlapkách.
Poskytujeme zcela komplexní soubor souvisejících služeb – od zaškolení žadatele o speciálně vycvičeného psa, přes jeho výuku a proškolení, předání psa a secvičení se psem, až po následný servis po celou dobu aktivní služby psa. Všechny své služby poskytujeme pomocí profesionálního týmu nejen odborníků na výcvik psů, ale i pracovníků v sociálních službách s odborným vzděláním pro práci s osobami se zdravotním postižením.
Jako první organizace ze zemí tzv. bývalého východního bloku jsme dokázali splnit podmínky nejvyšších mezinárodních standardů v poskytování služeb tohoto druhu a získali jsme akreditaci mezinárodních odborných organizací Assistance Dogs Europe a Assistance Dogs International.
Jsme držitelem značky Spolehlivá veřejně prospěšná organizace, Ceny veřejnosti v ocenění „Neziskovka roku 2013 a 2014″, osvědčení NROS pro Zdravě řízenou NNO a jako jediná v ČR, je také držitelem Certifikátu světové organizace Delta Society.

 

Práce:

Pomoc firemních dobrovolníků uvítáme každý 1. pátek v měsíci při sanitárních dnech, kdy provádíme, nad rámec běžného každodenního úklidu, sanitární úklid ubytovacích prostor budoucích psích asistentů, kuchyňky, relaxační místnosti a tréninkových vnitřních prostor budoucích čtyřnohých asistentů. Pomocné ruce 5-6 firemních dobrovolníků by nám přišly velmi vhod a moc by nám to pomohlo. Sebou budou potřebovat pouze oblečení a obuv vhodné na úklidové práce v
interiéru i exteriéru a dobrou náladu.

Pomoc psům

Zaujal vás tento projekt?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi se s vámi spojíme a řekneme vám více informací.