Divočina

Divočina

O projektu

Zkroťme divočinu, neničme ji
Vedle Plechárny leží nevyužívaný prostor, kam se při stavbě sídliště navážel přebytečný materiál. Vzniklo tak místo nahromaděné zeminy, suti a panelů, které časem porostlo náletovými stromy a keři. Nevzhlednému samozvanému parku, o nějž se nikdo nestaral, se začalo říkat Divočina. Místo se zanášelo odpadky a lidé se mu začali vyhýbat. První plány na změnu Divočiny z místa hrůzy na místo odpočinku se objevily s otevřením Plechárny v roce 2013.
Ale až o tři roky později se začalo vážně jednat o svěření území do péče Praze 14 kulturní. Divočina nepatřila nikomu, teď by měla patřit všem. Magistrátu se zalíbil nápad na revitalizaci zóny za aktivní účasti místních. Cílem není Divočinu zlikvidovat, zabetonovat a zapomenout na ni, měla by se změnit v prostor, kam lidé budou rádi chodit a na jehož vzniku se sami budou podílet. Divočinu by tak měla čekat proměna v relaxační zónu s možností sportovního vyžití.
V roce 2017 se věci daly do pohybu. Během květnové akce Černý Mošt mohli lidé diskutovat o tom, co by se s Divočinou mělo stát. Představy se různily, ale shodovaly se v plánu na proměnu místa v zónu pro aktivní odpočinek. Projekt finančně podpořil magistrát a plány pro revitalizaci začali připravovat architekti ze studia Archwerk. Na podzim se po konzultacích s dendroložkou vykácela část dřevin a prostor se tak prosvětlil. Došlo i na hrubé terénní úpravy a budování cest a užitkových ploch. Počítá se s lavičkami, hřištěm na petanque a dalším zařízením pro sportovní aktivity.

O Práci

úprava a stavba chodníčků, multifunkčních prvků, herních prvků, úprava zeleně, stavba ptačích budek