Dřevěný altán pro Barevné domky

Dřevěný altán pro Barevné domky

O projektu

Pomozte postavit dřevěný altán pro Barevné domky – organizaci, která poskytuje chráněné bydlení lidem s mentálním postižením.
Barevné domky poskytují sociální služby lidem s s mentálním či kombinovaným postižením, které potřebují asistenci a podporu při realizaci úkonů a činností běžného denního života.

Domky leží v údolí pod Liščí horou na okraji obce Hajnice. Předchůdcem bylo ÚSP pro mládež, kterému v padesátých letech předcházel i domov důchodců. Otevření ÚSP Hajnice pro mentálně postiženou mládež proběhlo v prosinci 1961. V roce 1980 byla zahájena rekonstrukce hlavní budovy (vybudování kuchyně, rekonstrukce topení, apod.). V roce 1997 byla dokončena budova dílen a garáží a přístavba hlavní budovy. V roce 1995 započala transformace organizace a humanizace poskytovaných služeb. V současnosti vrcholí proces transformace, který umožňuje klientům Domova pro osoby se zdravotním postižením, využívat služby Chráněného bydlení komunitního typu. Celková kapacita služby DOZP se snižuje a zkvalitňují se poskytované služby, po skončení transformačního procesu by zařízení nemělo disponovat více než dvou a jednolůžkovými pokoji ve strukturovaných domácnostech s jasně definovanou potřebnou mírou podpory.

O Práci

V závyslosti na vaší volbě a dohodě s Barevnými domky vás na místě budou čekat následující práce:

Oprava hřiště – hlavní projekt - vedení barevných domků stojí o opravu hřiště, které obyvatelé často využívají (půdorysný rozměr cca 10 x 18m) v areálu Hajnice. Oprava by sestávala z následujících prací:
Obnovení povrchu hřiště – odbagrování vrchní vrstvy (před naší akcí), a následně námi navežení a rovnoměrné rozhornutí podkladového kamenného prachu a na něj antuky. Udusání jednotlivých vrstev.
Osetření oplocení hriště – odrezivění a natření kovových částí oplocení, rozhodně sloupků a branky.

Cesty– pro komfort pohybu části obyvatel, kterí využívají invalidní vozít, bychom postavili základní komunikace k altánu a hřišti – zasadili obrubníky a kamenným prachem vysypali a udusali cestičky.

Přístřešek/Altán - který by pomohl při pořádání akcí, které se na místě pravidelně konají (memoriály, drakiáda, čarodejnice, schůzky klientů mezi organizacemi apod.). Organiazce musí vždy půjčovat a stavět stany. Altán bychom postavili z dřevených profilů na jednoduchých zemních kotvách, s podlahou vysypanou kamenným prachem.

Přenostné lavičky – v momentech technologických přestávek je možné vyrábět lavičky pro posezení v zahraděUspořádat drobný sportovní nebo rukodělný program pro obyvatele domova.