Kyjské terasy

Kyjské terasy

O projektu

Kyjské terasy

Nejsme obyčejný kulturák, kam by se dalo zajít jen na ples. Jsme místem, které vylepšuje kulturní a společenský život Prahy 14.

Na jižním břehu Kyjského rybníka hned naproti Kulturnímu domu Kyje se nachází strmá stezka, která slouží jako jediný přistup ke břehu Kyjského rybníka. Stezka je hojně využívaná rezidenty městské části Praha Kyje, je nebezpečná a po dešti kluzká. Neexistuje ale žádný pohodlný a bezpečný přistup ke břehu. Na místě bažinaté, kluzké stezky chceme vytvořit dřevěné schody zakončené terasou s vyhlídkou na rybník.
Ráda bych tento prostor oživila a zpříjemnila pro obyvatele Prahy Kyje. Díky Kyjským terasám bychom vytvořili veřejný prostor pro odpočinek s výhledem na krásný Kyjský rybník. Taky by se tím vytvořil příjemný veřejný prostor pro kulturní a společenské aktivity. Prostor by mohli využívat jak běžný občane tak i Kulturní dům Kyje pro zpestření kulturního života Prahy 14. Celková zastavěná plocha nepřekročí 15m2.

Kulturní dům Kyje je volnočasovým centrem, kam můžete zajít na koncert nebo divadelní představení, užít si lekce tanečních pro dospělé, ušít si něco pěkného na sebe, nebo se zapsat na jazykový kurz. A plesy máme v programu samozřejmě taky!
Jsme tu pro rodiny s dětmi
O nedělích hrajeme pro děti pohádky, někdy zase pořádáme bazárky, kde je možné vyměnit nebo prodat nejen výbavičku a hračky po dětech, ale i dospělácké věci, sportovní potřeby nebo domácí spotřebiče. V pracovní dny pak pro děti máme volnočasový klub. Svoje potomky u nás také můžete zapsat do různých kroužků, jako jsou judo, in-line, nebo irské tance.
Program kulturního domu můžete zpestřit i vy
Můžete si naše prostory pronajmout pro svou akci nebo třeba svůj kurz. Můžete tak vylepšit náš program, pokud v něm něco nenajdete. Krásné okolí kulturního domu nabízí také příležitost pro procházky třeba k nedalekému rybníku. Kulturní dům se tak může stát zastávkou nebo cílem vašeho výletu. Budeme rádi.
Historie
Slovní spojení „kulturní dům“ a nebo rovnou slovo „kulturák“ to nemají v dnešní době snadné. My se ale stínu minulosti snažíme nepodléhat a věříme, že právě kulturní domy jsou nedílnou součástí české kultury dvacátého století. Tak proč to nejlepší z nich nepřenést do století jednadvacátého? Kulturní domy mají tradici besedních setkání, lidových, obecních a spolkových aktivit. Jakmile odhlédneme od komunismem zprofanovaného termínu, zjistíme, že kulturní domy jsou stále aktuální a potřebné. Chceme tedy pokračovat v jejich občanské a komunitní tradici.
V budově, kde dnes sídlí kulturní dům Kyje, byl dříve hostinec na vlakové stanici Praha – Kyje. V roce 1961 prošel rekonstrukcí a stal se z něj dobře vybavený kulturní dům. I když se změnily dispozice i fasáda, duch plesů, bálů a tancovaček tu přetrval. Přibyly jen koncerty, pohádky pro děti a volnočasové aktivity a kurzy.

O Práci

Stavba teras.